АЛІНА АКОБІЯ – ВІЦЕ-ЧЕМПІОНКА ЄВРОПИ З БОРОТЬБИ!

10-16 лютого у Римі (Італія) пройшов Чемпіонат Європи з трьох видів боротьби.

Серед представників греко-римської боротьби спортсменів Київської обласної школи вищої спортивної майстерності не було, а от у чоловічій команді вільників за європейську першість боролися два наших спортсмени: Олексій БОРУТА, який у підсумку посів 7 місце у ваговій категорії 70кг, та Денис ПАВЛОВ, що зайняв 8 місце у ваговій категорії 74кг.

Загалом всі три спортсмени нашої школи були дебютантами дорослого Чемпіонату Європи. Дебют пройшов успішно!

У жіночій команді українських борчинь змагалася наша Аліна АКОБІЯ , яка стала віце-чемпіонкою Європи з жіночої боротьби у ваговій категорії до 57кг. Вихованка Олександра КУТАКОВА поступилася у фіналі Грейс Якоб Буллен з Норвегії при рахунку 1:6.

Для нашої обдарованої спортсменки ця нагорода стала першим дорослим досягненням. У фіналі вагової категорії до 57 кілограмів Аліна програла Ґрейс Якоб Буллен із Норвегії, чемпіонці Європи-2017 серед дорослих, триразовій чемпіонці континенту серед юніорів, чемпіонці Старого світу серед молоді до 23-х років, переможниці чемпіонатів світу і Європи серед кадетів. Аліна впродовж усієї сутички намагалася пройти суперниці в ноги і навіть повела в рахунку, змусивши суперницю вийти за межі килима. Але міцна фізично Буллен відігралася і отримала перевагу, перевівши опонентку в партер і виконавши накат. У другому періоді норвежка розвинула свій успіх і виграла 6:1. Причому останніх півхвилини наша спортсменка з усіх сил намагалася не дати дотиснути себе і не програти чисто. Із цим завданням Аліна впоралася, що робить їй честь.

Цікаво, що всі три сутички на шляху до фіналу – в італійки Аріанни Кар’єрі, шведки Сари Ліндборґ і росіянки Марини Симонян – Аліна АКОБІЯ виграла на туше. Треба сказати, що срібло Аліни до певної міри сюрпризом. Річ у тім, що Аліна, яка тільки торік стала чемпіонкою Європи серед юніорів, виграла срібло на юніорському і молодіжному чемпіонатах світу та молодіжному чемпіонаті Європи, а без нагород на кадетсько-юніорському рівні залишалася рідко, серед дорослих в офіційних змаганнях боролася вперше.

Загалом виступ жіночої збірної команди україни був більш, ніж вдалим! З десяти спортсменок без медалей чемпіонату Європи-2020 залишилося лише двоє. Решта вісім українок повернулися додому з нагородами. У загальнокомандному заліку українські жінки другі!

Комунальний заклад Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності» щиро вітає Аліну та її тренера Олександра КУТАКОВА з нагородою! Пишаємося вами!

Календар подій на тиждень

09-13.03 Зимовий чемпіонат України з плавання

12-14.03 Чемпіонат України з греко-римської боротьби серед юніорів

14.03 Зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків