Людмила ОЛЯНОВСЬКА - срібна призерка Командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби у складі команди!

Змагання командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби відбувалися 16 травня в Подебрадах (Чехія). У календарі скороходів на 2021 рік цей турнір є другим за значимістю після Олімпійських ігор.

До складу української збірної увійшли двоє наших спортсменів, вихованців Анатолія СОЛОМІНА, Людмила ОЛЯНОВСЬКА та Едуард ЗАБУЖЕНКО.

Українці виграли дві медалі на цих змаганнях. Першу медаль командного чемпіонату Європи-2021 зі спортивної ходьби, який триває у Подєбрадах, виграли чоловіки на дистанції 50 км. Бронзу Україні принесли Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Ігор Главан і Антон Радько.

Срібло на дистанції 20 км виграла жіноча команда в складі Олени Собчук, Ганни Шевчук і нашої Людмили ОЛЯНОВСЬКОЇ.

Тривалий час у групі лідерів трималися українки. І хоч в індивідуальному заліку піднятися на п’єдестал їм не вдалося, проте хоч і не медальні, але високі позиції дозволили виграти командне срібло. Всі три українки фінішували у вісімці найсильніших.

Першою з українок і шостою в загальному заліку стала учениця Олена Собчук (1:29:54 хв). Лише в двох секундах позаду фінішували Ганна Шевчук і Людмила ОЛЯНОВСЬКА. За фотофінішем Шевчук стала сьомою, а ОЛЯНОВСЬКА посіла восьме місце.

Завершувалися змагання дистанцією 20 км, на якій змагалися чоловіки. У командному заліку до самого фінішу за бронзу боролися команди України й Німеччини. Позиції скороходів змінювалися ледь не з кожним кілометром. Зрештою, цю дуель з різницею лише в одне очко виграли німці. Перемогу святкували іспанці, а італійці були другими.

Спортсмен Київської обласної ШВСМ Едуард ЗАБУЖЕНКО впродовж першої частини дистанції тримався поза першою десяткою, проте поступово почав «з’їдати» суперників один за одним і навіть тримався у вісімці найсильніших, проте на заключному колі його все ж випередив італієць Массімо Стано. ЗАБУЖЕНКО дев’ятий, а показані ним 1:20:43 год є другим результатом в його кар’єрі. Нагадаємо, що у березні він показав другий результат в історії України, подолавши в Анталії 20-ку за 1:19:29 год.

Комунальний заклад Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності» вітає Людмилу ОЛЯНОВСЬКУ та її тренера Анатолія СОЛОМІНА з нагородою європейського чемпіонату! Бажаємо нових успіхів та перемог!

Календар подій на тиждень

12-13.09 Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій серед юніорів (Стамбул, Туреччина)

15-17.09 Чемпіонат України серед молоді до 23 років з дзюдо (Харків)

17-20.09 Командний чемпіонат України з веслування на байдарках та каное (Полтава)

18-20.09 Командний чемпіонат України з академічного веслування (Дніпро)

19-20.09 Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (Клуж-Напока, Румунія)

20-27.09 Кубок України з боксу серед чоловіків (Маріуполь)

25-27.09 Чемпіонат України серед чоловіків до 23 років з вільної боротьби (Київ)

28.09-04.10 Кубок України з боксу серед жінок (Харків)