Бронзовою нагородою турніру «Гран-Прі» розпочала новий сезон Світлана Ярьомка

22-24 січня в Гавані пройшов турнір серії "Гран-Прі", який став першим стартом для збірної України з дзюдо в новому сезоні. Змагання у столиці Куби продовжили серію рейтингових турнірів у відборі до ОІ-2016 в Ріо-де-Жанейро, які стартували ще в червні 2014 року. Участь у "Гран-Прі" взяли 393 дзюдоїста (235 чоловіків та 138 жінок) з 66 країн світу. Збірну України на Острові Свободи представляли 9 спортсменів - 5 чоловіків і 4 жінки.

Наша команда вирушила в Гавану, ще 15 січня з Мюнхена, відразу ж після завершення тренувального збору в Миттерзиле (Австрія). Турнір серії "Гран-Прі" в Гавані проходив другий раз в історії, перші змагання такого рангу пройшли на Кубі в 2014 році. Збірна України вперше виступала на турнірі в кубинській столиці.

Спортсмени збірної України зуміли завоювала на цих змаганнях дві нагороди - переможцем у ваговій категорії до 100 кг став Артем Блошенко, а другу нагороду для України здобула спортсменка Київської обласної школи вищої спортивної майстерності Світлана Ярьомка (+ 78 кг), яка піднялася на третю сходинку п'єдесталу пошани. Переможці змагань отримали по 300 рейтингових балів, срібні призери - по 180 очок, а володарі "бронзи" збільшили свій рейтинг на 120 балів.

Жереб був прихильним до представників української збірної, які уникли на ранніх стадіях турніру зустрічей з основними фаворитами.

Наша 26-річна Світлана Ярьомка в 1/8 фіналу менше ніж за хвилину декласувала Лейді Герман з Домініканської Республіки, але вже у чвертьфіналі програла два "шидо" учасниці трьох Олімпіад, 33-річній Ванессі Замботті з Мексики.

Перейшовши у втішну групу, Світлана не упустила шанс поборотися за "бронзу". Спочатку Світлана всього лише за 24 секунди перемогла утриманням Ніну Кутро-Келлі (США), а в сутичці за бронзову медаль витратила всього лише 38 секунд, щоб залишити не при справах Мелісу Можику з Пуерто-Ріко. Швидкий кидок на "юко" і слідом за ним утримання принесли учениці Віктора Мужчини першу нагороду в новому сезоні.

Виступала в цій же ваговій категорії Ірина Кіндзерська, яка стартувала з дострокової перемоги в 1/8 фіналу над господинею татамі Дайле Охеда, але вже в наступному раунді підопічна Віктора Кощавцева пропустила кидок через стегно на "іппон" від пуерторіканки Можики, а у втішний сутичці попалася під утримання дворазової срібної призерки чемпіонатів світу (2013, 2014) Марії Суэлен Альтаман з Бразилії і завершила змагання на 7-му місці.
Переможницею турніру у ваговій категорії понад 78 кг стала олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Ідаліс Ортіз з Куби, яка у фіналі "іппоном" перемогла француженку Люсі Луетт-Каннінг.

Комунальний заклад Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності» щиро вітає Світлану та її наставника Віктора Мужчину з блискучим початком нового спортивного сезону! Бажаємо вам перемог, удачі та досягнення головної мети 2016 року – вдалого виступу на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро!

Календар подій на тиждень

07-11.07 Чемпіонат світу U-23 з веслування академічного

08-11.07 Чемпіонат Європи U-23 з легкої атлетики

10-11.07 Кубок Європи U21 з дзюдо

15-18.07 Чемпіонат світу серед юніорів та молоді U-23 з веслування на байдарках та каное