Золоту та дві срібні нагороди здобули наші спортсмени на Чемпіонаті Європи з боротьби!

4-10 березня у сербському місті Нові Сад пройшов Чемпіонат Європи U-23 з боротьби. Розпочався Чемпіонат зі змагань класиків, продовжили боротьбу дівчата та завершили змагання чоловіки вільною боротьбою. Представники Київської обласної школи вищої спортивної майстерності змагалися у всіх трьох видах боротьби та здобули три нагороди: Андрій ЯЦЕНКО – золото, Аліна АКОБІЯ та Василь СОВА - срібло!

Блискучу боротьбу з першої сутички демонстрував  вихованець Анатолія ГУРАЛЬСЬКОГО - Андрій ЯЦЕНКО. Андрій – один з найсильніших борців вільного стилю у світі у ваговій категорії 57кг і у Сербії наш спортсмен довів цей факт ще раз, вигравши континентальний чемпіонат та  доповнивши свою вже доволі багату колекцію титулів. До Нові-Сада він їхав у статусі  бронзового призера чемпіонату світу-2017 і срібного призера чемпіонату Європи-2016 серед дорослих, дворазового чемпіона світу і чемпіона Європи серед кадетів, бронзового призера Євро-2017 серед 23-річних.

Андрій без проблем переміг у двох кваліфікаційних сутичках. Найнеймовірнішим виявився півфінальний поєдинок Яценка з турком ШабаномКізілташем. Нашому спортсмену довелося боротися не тільки з суперником, а й з напрочуд не об’єктивним суддівством! Судді без усіляких причин добавляли бали турку, наші тренери двічі подавали протести, перемогу турецькому спортсмену у Андрія вирвати не вдалось! У фіналі наш спортсмен впевнено переміг суперника з Росії.

«Золото» Андрій здобув яскраво!

Видовищну боротьбу демонструвала Аліна АКОБІЯ!Наша спортсменка була неймовірною! Жодного балу не поступилася ні одній з трьох суперниць на шляху до фіналу! Сутички закінчилися з рахунками: 10 - 0; 4 - 0 та 10 - 0 на користь нашої спортсменки. А от у фіналі вагової категорії 57кг, в рівній боротьбі,  вихованка Олександра КУТАКОВА поступилась суперниці з Угорщини з рахунком 1 : 2. У підсумку – срібна нагорода!

Ще один наш борець, Василь СОВА, боровся у фіналі чоловіків вагової категорії 92кг, але повторити досягнення Андрія ЯЦЕНКА не зміг. Та це срібло для талановитого хлопця –надзвичайно високий результат!.

18-річний вихованець Сергія ГУБРИНЮКА на шляху до фіналу переміг грузина ДемураМаґенеїшвілі (11:0), білоруса Олексія Рудзянка (10:3) і азербайджанця Шаміля Зубаїрова (6:2). У фіналі Василь зустрічався з чинним чемпіоном Росії серед дорослих БатербекомЦакуловим, котрий уже вважається першим номером національної збірної РФ. Зрозуміло, що 20-річний осетинський борець наразі має перевагу в досвіді і фізичній підготовці. Однак Василь боровся цілком достойно, демонстрував жагу до перемоги, але поступився з результатом 0:4.

Технічну боротьбу, відмінні бійцівські якості та жагу до перемоги демонстрували і інші наші спортсмени, але невдалий жереб та суддівська необ’єктивність не дозволили їм зайняти місця на п’єдесталі, але достойними, без сумніву,можна вважати виступи всіх наших 7-ми спортсменів: